Dokonanie uczciwej i dokładnej wyceny samochodu nie jest prostym zadaniem, gdyż na cenę samochodu ma wpływ bardzo wiele czynników, nie tylko ich stan techniczny. Liczy się też między innymi model samochodu i marka, rok, w jakim został wyprodukowany, a nawet wersja nadwozia. Bardzo istotny jest też oczywiście przebieg, jaki ma samochód, gdyż świadczy to o stopniu jego zużycia, a także posiadane przez auto wyposażenie.

SKORZYSTAJ Z FORMULARZA WYCENY ONLINE

Mając do dyspozycji wiele możliwości, duża część skupów mocno zaniża cenę samochodu, a to wskazując na duży przebieg, a to nieatrakcyjny typ nadwozia, który nie budzi wielkiego zainteresowania kupujących. My jednak nigdy nie stosujemy takich zabiegów i każdy, kto zgłosi się do nas ze swoim samochodem, może mieć pewność, że nie zapłacimy za niego mniej niż 80% ceny rynkowej. Do tego zawsze płacimy gotówką (chyba że Klient woli przelew) i nie żądamy zwrotów kosztów dojazdu do Klienta, ale dojeżdżamy we wskazane przez niego miejsce i w preferowanym przez niego terminie. Nasze obroty są bardzo wysokie, zwykle rocznie przez nasz skup przewija się blisko 500 samochodów, które są oczywiście udokumentowane umowami z Klientami, co można sprawdzić, co świadczy o dużym zainteresowaniu, jakim cieszy się Skup Aut Wrocław.

Sprzedanie nam samochodu zawsze wiąże się z krótka transakcją, w którą nasi Kontrahenci praktycznie nie są zaangażowani, gdyż całość związanych z tym działań, także formalności, bierzemy na siebie. Poza tym chęć sprzedania nam samochodu nie musi być związana z dbałością o jego stan czy wystawianiem ogłoszeń i czasochłonnym robieniem zdjęć, jest to więc niesamowita oszczędność wysiłku i czasu. Nie trzeba nawet opłacać ubezpieczenia samochodu czy robić przeglądu, ponieważ jesteśmy w stanie odkupić samochody bez opłat, w dodatku na bardzo korzystnych dla naszych Klientów warunkach finansowych.

Jak wyceniamy auta naszych Klientów?

Chcąc zagwarantować naszym Klientom pewność, że wycena samochodu jest uczciwa, rzetelna i dobrze odpowiada stanowi faktycznemu, bierzemy pod uwagę bardzo wiele czynników, wśród których rocznik, marka, model i przebieg są tylko jednymi z licznych. Ważny jest też rodzaj nadwozia, jednostka napędowa czy inne kwestie, które porównujemy z samochodami znajdującymi się na przykład na portalach ogłoszeniowych, biorąc pod uwagę takie same kwestie oraz ich cenę. Pozwala nam to poznać wartość rynkową samochodów i zaproponować naszym Klientom uczciwą cenę.

Spore znaczenie dla wyceny samochodu ma też jest stan wizualny, ale nie chodzi tu o to, czy samochód jest brudny, czy czysty, nasi Kontrahenci nie muszą więc tracić swojego cennego czasu na sprzątanie auta. Liczą się dla nas ewentualne rysy na lakierze, poprawki lakiernicze i inne kwestie, które mogą zaniżać lub podwyższać cenę samochodu. Warto przy tym zauważyć, że w im lepszym stanie jest starsze auto, tym większa jego wartość.

Bardzo duże znaczenie dla ceny samochodu ma oczywiście jego stan techniczny, czyli przede wszystkim to, czy samochód wymaga naprawy. Jeśli nie, znacznie podnosi to jego wartość, ale liczą się też rodzaje koniecznych napraw oraz – oczywiście – ich koszt.

Kolejną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, jest przebieg samochodu i jego książka serwisowa. Na najlepszą cenę można liczyć oczywiście wtedy, gdy przebieg jest niski i samochód był właściwie serwisowany, książka jest na bieżąco uzupełniana i znajdują się w niej ważne wpisy. Znaczenie ma nawet fakt, ilu właścicieli miał samochód. Nie bez znaczenia jest też oczywiście przeszłość wypadkowa – samochody, które nie miały wypadku, są warte dużo więcej niż powypadkowe. Tutaj też trzeba jednak zwrócić uwagę na to, jak samochód po wypadku został naprawiony. Jeśli nie widać tego śladów i naprawa została przeprowadzona fachowo, świadczy to na korzyść samochodu, wszelkie niedoróbki zaś mogą zaniżać cenę pojazdu.

Wyposażenie także ma duże znaczenie dla wartości pojazdu. Może być ono bogate lub ubogie, przy czym szczególnie pożądana jest klimatyzacja, którą kupujący witają z wielkim entuzjazmem.

Widać zatem, że wycena samochodu to proces skomplikowany, który można wykonać prawidłowo tylko jeśli posiada się dużą wiedzę na temat cen kształtujących się na rynku. Osoby chcące sprzedać nam samochód zwykle nie wiedzą, ile może być on wart jeśli wziąć pod uwagę wszystkie wymienione czynniki, można nam jednak zaufać, gdyż w branży samochodów używanych działamy od lat, a zapewnienie naszym Klientom uczciwych warunków sprzedaży jest dla nas tak samo ważne jak nasz zarobek. Można więc mieć pewność, że za samochody w dobrym stanie, atrakcyjne i zadbane zapłacimy odpowiednio wysoką sumę, każdy obniżenie ceny zaś będzie przez nas rzetelnie omówione i nikt nie będzie czuł się tym przykro zaskoczony. Najlepiej jednak będzie zgłosić się do nas i dokonać wstępnej wyceny, by móc zorientować się, ile możemy zapłacić za dane auto, ponieważ trzeba pamiętać, że każdy samochód jest inny, ma swoje indywidualne cechy i cena może się wahać. Jedno możemy zagwarantować: uczciwość w dokonywaniu oceny i profesjonalne podejście, które nie zawiedzie nikogo! Jeśli zaś ktoś będzie miał wątpliwości, czy wykonana przez nas wycena jest dobrym odzwierciedleniem faktycznego stanu pojazdu, zawsze można poprosić nas o szczegółowe omówienie każdego kryterium. Klienci zaś, którzy uważają, że ich auto jest więcej warte, mogą na swój koszt zamówić wycenę dokonaną przez licencjonowanego rzeczoznawcę, a jeśli wykaże on, że podana przez nas cena jest zaniżona, zobowiązujemy się zapłacić tyle, ile cena samochodu wynosi jego zdaniem.